Kobieca energia zainspirowana mądrością starożytnych praktyk jogicznych oraz męska energia z sukcesem działająca w świecie nauki i biznesu.
Na ścieżce rozwoju odkąd pamiętają.
Partnerzy życiowi.
Razem i osobno prowadzą zajęcia, sesje indywidualne i wyprawy duchowe.

Monika Błaszczyk-Grucza

Monika Błaszczyk-Grucza

Od 25 lat na macie, nauczycielka technik Kundalini Jogi certyfikowana przez iSKY the International School of Kundalini Yoga, Wielka Brytania.Wschodnich technik pracy z ciałem i medytacji uczyła się także w tradycji hatha,ashtanga jogi i tantry.Wciąż poszerza swoje doświadczenie jogina i nauczyciela uczestnicząc w kursach prowadzonych przez nauczycieli z kraju i ze świata.Prowadzi zajęcia jogi i medytacji indywidualne oraz dla grup, pracowników firm i organizacji, uczestników międzynarodowych konferencji i eventów, członków korpusu dyplomatycznego.
Świat aktywnego i zdrowego stylu życia oraz podróży poznała także od strony wielkiego korporacyjnego biznesu pracując przez wiele lat dla największych klientów korporacyjnych w branżach fitness i travel. To doświadczenie pomaga jej połączyć świat ducha i materii i lepiej rozumieć wyzwania i potrzeby klientów.
Kundalini Jogę ceni za to,że zawiera gotowe zestawy asan, mantr i ćwiczeń oddechowych pracujące z konkretnymi zagadnieniami i dające szybkie odczuwalne efekty. Tantrę za to, że swoją mądrością objęła nasze ciało, relacje i seksualność. Certyfikowany coach pracujący metodą Zen Coachingu Kare Landfalda. Ukończyła Międzynarodową Akademię Refleksologii i Terapii Meridianowej oraz kurs Reiki, które wzbogaciły ją w wiedzę z zakresu energetyki ciała ludzkiego. Zasiadała w Kręgu Kobiet Berckana prowadzonym przez Alicję Bednarską,  gdzie doświadczyła idei siostrzeństwa we wspólnocie mądrych, silnych kobiet. Uczestniczka szkoły True Magic Adama Anczykowskiego niezmiennie zafascynowana tym,jak świat współczesnej nauki dowodzi tego, co starożytne święte nauki przekazywały swoim językiem od tysięcy lat. Kocha być w ruchu i przekraczać swoje pozorne ograniczenia; żeglowała przy 8 w skali Beauforta, jeździła na nartach przy -31°C , medytowała na dachu świątyni birmańskich, mieszkała w domu na drzewie w dżungli.
Niektóre ukończone kursy:

1997 Kurs Reiki I stopnia

2001 Międzynarodowy Dyplom Refleksologa, Międzynarodowa Akademia Refleksologii i Terapii Meridianowej Inge Dougans

2013 Certyfikat Coacha, roczny trening Zen Coachingu Kare Landfalda, Norwegia

2014 Prosperity&Success, Sadhana Singh, Włochy

2014 Neurofizjologiczne uwarunkowania Kundalini Jogi, Sat Bir Khalsa,Harvard Medical School, USA

2015 Healing Meditation Introduction, Jivan Mukta Singh, Chile

2015 Ogień motywacji, Jan Paweł Mróz,Polska

2015 Conscious Communication,Kundalini Yoga Teacher Training Level 2 Module 1

2015 – 2017 True Magic, wykłady Adama Anczykowskiego

2016 Dearmuring and full body energyorgasm with Andrew Barnes, Australia

2016 Cykl spotkań medycznych dla nauczycieli Kundalini Jogi

2017 – teraz The Academy of Human Universal Energy and Spirituality HUESA, Australia

2017  Punkty Źródłowej Świadomości – dyplom ukończenia kursu masażu energetycznego, Polska

2017  5th Dimensional Quantum Healing and Awareness, Zarathustra, USA

2019  Authentic Relationships – Kundalini Yoga Teacher Training Level 2 Module 2

2021-2022 Uzdrawianie wielowymiarowe, Jan Paweł Mróz,Polska

2019-2022 Przywództwo kobiet w Erze Wodnika (jogiczna mądrość kobiet), Gundula Avenali, Szwajcaria

2021 – teraz Studium Psychologii Procesu, Instytut Psychologii Procesu, Polska
Dr hab. Bartosz Grucza

Dr hab. Bartosz Grucza

nauczyciel akademicki SGH, trener, facylitator, negocjator, certyfikowany hipnoterapeuta.
Skutecznie łączący profesjonalne doświadczenia zawodowe i biznesowe z nieprzerwanym rozwojem duchowym i pomocą innym.
W latach 2013-2016 kanclerz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, w latach 2006-2008 kanclerz Akademii Medycznej w Warszawie i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kierownik projektów i konsultant w dziedzinie zarządzania projektami, zarządzania zmianą i zarządzania ryzykiem w ponad stu przedsięwzięciach w kraju i za granicą. Menedżer, od 1994 roku wdrażający projekty w przedsiębiorstwach prywatnych i instytucjach publicznych. Współautor szeregu publikacji i popularnych podręczników z zakresu zarządzania i zarządzania projektami. Członek i były Prezes Zarządu Stowarzyszenia Menedżerów Projektów, członek PMI i IPMA, propagator idei zarządzania projektami w środowisku akademickim, biznesowym i społecznym.
Aktywnie dzielący się zainteresowaniami rozwojem duchowym i osobistym, poszukujący idealnej równowagi w życiu. Absolwent 20 poziomów szkoły energii uniwersalnej HUESA, kursów odczytów anielskich D.Virtue, warsztatów kronik AkaszyGabrielleOrr, kursu ratowników życia, medycyny fantomowej, warsztatów Rosy Bianco, Jesusa Lopeza i innych, aktywny uczestnik warsztatów True Magic Adama Anczykowskiego, hipnoterapeuta OMNI Hypnosis. Codziennie wykorzystujący wiedzę i świadomość duchową w twardym świecie 3D.
Z zamiłowania teatroman, podróżnik, gitarzysta (gitara klasyczna) i pasjonat muzyki współczesnej (wygrany teleturniej!) oraz kontemplacyjnej, pszczelarz prowadzący własną pasiekę miejską na dachu budynku na warszawskim Mokotowie.

Więcej o mojej działalności zawodowej tu  https://grucza.pl/

MÓWIĄ O NAS

Ci, którzy nas zainspirowali

BenjahminJi

BenjahminJi

trener kundalini jogi, muzyk

Wiedza nauk wyrażona z przejrzystością poprzez doświadczenie oddanej praktyki własnej. Bardzo polecam odkrycie Twojego osobistego Sat Nam z Moniką, zarówno poprzez zajęcia jak i warsztaty. 

więcej o mnie

Kare Landfald

Kare Landfald

coach

Poznałem Monike podczas treningu Coachingu Zen, który oferuję w Polsce I innych krajach. Poznałem Monikę jako osobę autentyczną, łagodną, serdeczną i pełną współczucia, bardzo oddaną prawdzie i rozwojowi osobistemu. Klienci Coachingowi znajdą się w bezpiecznych, pełnych wsparcia rekach Moniki. Gorąco polecam ją jako coacha. 

więcej o mnie

Alicja Bednarska

Alicja Bednarska

doradca rozwoju osobistego

Kochana, jesteś niezwykłą kobietą. Podoba mi się to, że jesteś niezwykle energetyczna zorganizowana, obowiązkowa i zawsze przygotowana. Zawsze uważna, w kręgu potrafiłaś inspirować kobiety i mobilizować je do większego zaangażowania. Twoje mądre wypowiedzi znaczyły wiele i zapadały w serca kobiet. Byłaś duszą naszych spotkań. Masz cechy prawdziwej liderki. Wierzę, że oddałaś teraz całe serce jodze kundalini. 

więcej o mnie

Joga to mój dobry kurs - wywiad

"Głos Mordoru"

"Głos Mordoru"

edycja 54 strona 6

Pobierz całość pdf

Wywiad przeprowadził Miroslaw Mikulski

Ci, których my zainspirowaliśmy:

“Zajęcia z Moniką są balsamem dla ciała i duszy.

Od lat zmagam się z Hashimoto, które wywiera negatywny wpływ na wiele aspektów życia.
Do Moniki trafiłam z ciągłym zmęczeniem, niewyspaniem, brakiem zadowolenia z życia i uśmiechu. Chora i zmęczona.
Regularna praktyka, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zaczęła zmieniać mój sposób myślenia, zachowania i reakcji na stres. Jestem spokojniejsza, radośniejsza ale też bardziej uważna i skoncentrowana. Bardziej dostrzegam i akceptuję siebie i swoje ciało oraz swoje potrzeby. Jestem silniejsza. Wszystkie te zmiany pięknie wpływają też na poprawę relacji z córką i mężem. Wg męża wyglądam i zachowuję się jakby osiągnęła niebywały sukces; ten sukces to chyba odnalezienie drogi do pokochania siebie.
Co ciekawe: od lat nie miałam tak dobrych wyników badań medycznych.
Dziękuję Moniko, jesteś cudownym człowiekiem!”
Monika Kłosińska

“Od ok. 2,5 roku znów porządkuje swoje życie.

Im jestem starsza tym bardziej wiem, że to wszystko to jakiś plan, który musimy wykonać, że każde doświadczenie, nawet po którym jesteśmy zranieni coś wnosi do naszego życia – rozwijamy się.Kiedyś na wyjeździe poznałam dziewczynę – nauczycielkę jogi i od dawna wybierałam się do niej na naukę, tylko nigdy tam nie dotarłam.Teraz myślę, że albo była to nie ta osoba, albo ja nie byłam jeszcze gotowa. Raczej – ja nie gotowa – zbyt obolała i niespokojna.Minęło trochę czasu i po kolejnych wydarzeniach przeprowadziłam się do Warszawy. Wtedy znalazłam Twoją stronę www i postanowiłam, że zacznę naukę/praktykę. Tylko znów coś mnie blokowało – uczucie: jak zacząć? Przecież ja nic nie umiem…..Coś /ktoś pokierował moimi myślami w kierunku zajęć indywidualnych.Udało się !!! Początek był taki jak być powinien – powolne, dyskretne budowanie relacji, bez pośpiechu w poznawaniu siebie, bez zbytniego otwierania się, tak po prostu bezpiecznie. Gdyby było inaczej, na pewno „uciekłabym”.Czułam, jakbym znalazła w końcu coś dla siebie – sposób na wewnętrzną ciszę, poznawanie ciała, ulepszanie go (jeszcze chciałabym schudnąć ), mantry itp.Po kilku zajęciach zauważyłam, że czuję się weselsza, spokojniejsza i taka trochę szczęśliwsza. Uśmiecham się do siebie. Poczułam nawet zapach wiosny – to niesamowite – pierwszy raz to poczułam, to świeże, rześkie, pachnące powietrze (bo tak od zawsze nie lubię wiosny). Szkoda, że dopiero teraz, ze musiałam zaczekać 44 lata, ale też super, że w ogóle mi się to przydarzyło. Może nigdy nie poczułabym tego, gdybym nie spróbowała jogi Kundalini. Widocznie coś się we mnie otworzyło. Pewnie odpuściłam kolejny kawałek przeszłości i przemieściłam się do przodu – spokojniej. Pomimo wszystko, pomimo, że odchodzi najbliższa osoba w moim życiu. I jeszcze myślę, że joga jest też dla mnie takim narzędziem do przejścia przez to co mnie czeka. Znów dostałam wsparcie „ z góry”, żeby przetrwać….Teraz czekam na kolejne spotkania i kolejne pozytywne zmiany”.
anonimowo

“With the bustle of everyday life, one tends to buckle under pressure,

but for me, the practice of yoga provides the opportunity, space, and freedom to go deep within myself and find solace, peace, and serenity. The concept of “being present” has never been more emphasized than in Kundalini Yoga through the breathing exercises and meditations. The various physical exercises help me to maintain a sound well-being and promote a healthy lifestyle. It has truly become addictive for me and even though you may think it invades into your time, the intimate moments spent with yourself and the cosmos all add up to one surreal personal experience worthy to be shared with others”.
Bimboy.R

“Praktyka Yogi Kundalini jest dla mnie bardzo ciekawą i inspirującą drogą do poznania siebie i świata.

Wybrałam ją ponieważ potrzebowałam się wyciszyć, popracować nad samodoskonaleniem, a przede wszystkim wprowadzić regularną medytację do swojego życia.
Chciałabym doznawać uczucia ładu i harmonii, ale także uświadamiać sobie obecność wewnętrznej energii, ponieważ czuję, że jest to nasz naturalny, pierwotny stan. Wiem, że człowiek jest niesamowicie złożoną istotą, bardzo plastyczną i nieskończoną. Nasze ciało i umysł ma wiele nieodkrytych przez nas możliwości. Podczas praktyki mogę zbliżyć sie do żródła, być tylko ze sobą i bliżej siebie. W skupieniu szukać prawdy i cieszyć się jej obecnością. Doświadczanie uważności duchowej i fizycznej poprzez pracę z ciałem i oddechem bardzo buduje mnie od środka, stwarza przestrzeń na odkrywanie, poznawanie i tworzenie swojego silnego, mocnego ja. Również samą praktykę uważam za piękne doświadczenie i cieszę się, że mogę z tego czerpać.
Po praktyce moje ciało jest zrelaksowane, głowa spokojna, otwarta, a duch lekki i miekki. Kontakt z Moniką i jej otoczeniem jest bardzo przyjemny, podczas praktyki czuję się swobodnie i dobrze. Monika jest gościnna i dobroduszna, ma ciepłą, łagodną aurę. Naucza starannie i bez pośpiechu, zadaje pytania i słucha, dostosowuje także praktykę do indywidualnych potrzeb”.
Marta Lis

Współpracowałam z